OCIEPLANIE STROPODACHÓW

Staż pracy w tej dziedzinie daje nam prawo określania się mianem pioniera.

Ocieplanie celulozą i wełną mineralną

wykonujemy od 1997 roku. Dziś na naszym koncie znajduje się ponad 4.500.000 m2 ocieplonej powierzchni stropodachów.

Metoda wdmuchiwania, nazywana również metodą „blow-in” sprawdziła się doskonale do ociepleń przestrzeni trudnodostępnych: stropodach, ściana szczelinowa, naroża mansard, naroża połaci dachowej ze ścianą kolankową i ścianą wewnętrzną oraz wszelkiego typu uskoki i załamania elementów konstrukcyjnych budynków.

To działanie termomodernizacyjne jest już powszechnie przyjęte i zalecane przez projektantów i audytorów, grubość izolacji określa się w zależności od zamierzonego efektu energetycznego i warstwy przegrody podlegającej ociepleniu.

Do ocieplania stropodachów stosujemy

granulat celulozy „Isocell for you

granulat wełny mineralnej Paroc BLT9.

Stolbau Eko realizuje również prace związane z wtórną izolacją stropodachów, mające na celu podniesienie izolacyjności termicznej stropodachów poprzez nadsypanie dodatkowej warstwy granulatu. Prace te mają na celu, w miarę technicznych możliwości, dostosowanie izolacyjności przegród do wymagań zawartych w obowiązujących przepisach techniczno-budowlanych.

Ocieplenie celulozą lub wełną mineralną stropodachów pozwala na zaoszczędzenie energii potrzebnej do ogrzania budynku na poziomie 10-20%.