OCIEPLANIE STROPODACHÓW

OCIEPLANIE STROPODACHÓW CELULOZĄ I WEŁNĄ MINERALNĄ

Stolbau Eko to ekspert w dziedzinie termomodernizacji – oferujemy najskuteczniejszą technologię ociepleniową stropodachów opartą na wdmuchiwaniu granulatów termoizolacyjnych – granulatu celulozy „Isocell for you” i granulatu wełny mineralnej „Paroc BLT9”. Jesteśmy liderem w dziedzinie ocieplania stropodachów – wykonujemy te prace od 1997 roku a na naszym koncie znajduje się ponad 4.500.000 m2 ocieplonej powierzchni stropodachów.

METODA WDMUCHIWANIA

Wdmuchiwanie izolacji to proces polegający na aplikacji granulatu termoizolacyjnego (celulozy lub wełny mineralnej) pod ciśnieniem za pomocą specjalistycznego sprzętu.
Metoda ta jest bardzo skuteczna, ponieważ pozwala na dokładne wypełnienie wszystkich szczelin i przestrzeni w stropodachu.
Najważniejsze zalety tej metody to krótki czas wykonania oraz brak uciążliwości dla mieszkańców.
Dostęp do przestrzeni stropodachu uzyskujemy przez otwory wycięte w połaci dachu.
Materiał jest rozdrabniany w maszynie, która znajduje się na samochodzie i za pomocą specjalistycznych węży doprowadzany bezpośrednio do miejsca izolacji.
Wdmuchujemy odpowiednią grubość warstwy napowietrzonego granulatu, zawsze uwzględniając odpowiedni naddatek na osiadanie materiału.
Metoda wdmuchiwania, nazywana również metodą „blow-in” sprawdziła się doskonale również do ociepleń przestrzeni trudnodostępnych takich jak: ściana szczelinowa, naroża mansard, naroża połaci dachowej ze ścianą kolankową i ścianą wewnętrzną oraz wszelkiego typu uskoki i załamania elementów konstrukcyjnych budynków.

GRANULAT CELULOZY „ISOCELL FOR YOU” I GRANULAT WEŁNY MINERALNEJ „PAROC BLT9”

 • to ekologiczne materiały termoizolacyjne, przyjazne dla środowiska
 • dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła gwarantują doskonałą izolację termiczną
 • zapewniają bezpieczeństwo pożarowe – celuloza „Isocell for you” to materiał niezapalny, nie rozprzestrzeniający ognia (klasa Bs-2), wełna „Paroc BLT9” jest całkowicie niepalna (klasa A1)
 • mają niezmienne właściwości użytkowe tzn. że zachowują te same właściwości termoizolacyjne przez cały okres użytkowania budynku
 • dzięki doskonałym właściwościom wyciszającym, znacznie poprawiają izolacyjność akustyczną budynków

PONOWNE OCIEPLENIE STROPODACHÓW

Stolbau Eko realizuje również prace związane z wtórną izolacją stropodachów poprzez nadsypanie dodatkowej warstwy granulatu.
Prace te mają na celu, w miarę technicznych możliwości (np. wystarczająca wysokość międzystropia), dostosowanie izolacyjności przegród do wymagań zawartych w aktualnie obowiązujących przepisach techniczno-budowlanych, a także poprawę izolacyjności termicznej budynku.

DLACZEGO WARTO Z NAMI WSPÓŁPRACOWAĆ?

  • mamy ponad 25 lat doświadczenia w ocieplaniu budynków
  • nasi specjaliści są doskonale przeszkoleni i posiadają wiedzę, która pozwala im dobrać odpowiednią technologię i materiał izolacyjny do Twoich potrzeb
  • dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów izolacyjnych oraz precyzyjnej technice wdmuchiwania, gwarantujemy trwałość i wydajność naszych ociepleń
  • jako firma odpowiedzialna społecznie i ekologicznie, wybieramy materiały, które są przyjazne dla środowiska

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i otrzymać profesjonalną wycenę.
Dajemy Ci pewność, że Twoje stropodachy będą doskonale ocieplone, zapewniając komfort mieszkańcom i oszczędności przez wiele lat.
Zaufaj ekspertom i inwestuj w lepszą przyszłość.