Informacje o firmie

Aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów  nieustannie pracujemy nad wdrażaniem nowych technologii, a w konsekwencji nad rozwojem firmy. Kładziemy nacisk na właściwy dobór kadry kierowniczej, administracyjnej i pracowników fizycznych. Stwarzamy warunki aby kreatywność młodych ludzi i fachowość doświadczonej części załogi stały się mieszanką energii gwarantującą obok samorealizacji jednostki dynamiczny rozwój firmy.

Centrum zarządzania wykonawstwem znajduje się od początku istnienia firmy w Szczecinie. Wieloletni staż pozwolił nam wypracować mechanizmy natychmiastowej i rzetelnej reakcji na sygnały uzyskiwane od naszych klientów.
 

Jakość, nie może się obyć bez bezpieczeństwa. Nasi pracownicy są przeszkoleni z zakresu BHP na stanowisku pracy oraz udzielenia pierwszej pomocy. Spółka corocznie odnawia polisę ubezpieczenia OC deliktowego i kontraktowego o wysokiej sumie gwarancyjnej. Teren budów obsługiwanych przez STOLBAU EKO jest organizowany z naciskiem na bezpieczeństwo, zdrowie i życie pracowników oraz osób trzecich, a także ich mienie.

Osoby bezpośrednio wykonujące prace budowlane posiadają certyfikaty fachowości, upoważniające ich do realizacji zleceń w systemach: „Cafco – Therm”, „Isofloc F”, „Paroc” „Atlas”, „Bolix”, „Sto ispo” i innych.


Historia Firmy

1995 r.

Powstaje firma STOLBAU.

1996 r.

Wykonanie pierwszego ocieplenia stropodachów metodą wdmuchiwania granulatu celulozy „Ekofiber”.

1997 r.

Powstaje firma STOLBAU EKO.

1999 r.

Powstanie regionalnego przedstawicielstwa w Gdańsku, obejmującego swoim zasięgiem teren Polski północnej i północno – wschodniej oraz częściowo Polski centralnej.

2003 r.

Firma STOLBAU EKO staje się firmą rodzinną, zmiany personalne wpływają na jej dynamiczny rozwój.

Powstanie regionalnego przedstawicielstwa w Warszawie, obejmującego swoim zasięgiem Polskę centralną i wschodnią.

2004 r.

Nawiązanie współpracy z firmą MITHERM, producentem pierwszego polskiego granulatu celulozy – „Celugranu”.

Uzupełnienie oferty usługowej o prace ociepleniowe wykonywane metodą „lekką mokrą” – zakupienie pełnego zaplecza i  5.000 m2 rusztowań Plettac.

Powstanie regionalnego przedstawicielstwa we Wrocławiu, obejmującego swym zasięgiem Polskę południową.

2005 r.

STOLBAU EKO notuje 1.000.000 m2 powierzchni ocieplonych stropodachów.

2006 r.

Zdobycie II nagrody w konkursie WYRÓŻNIONY WYRÓB 15. Międzynarodowych Targów Budowlanych BUD-GRYF SZCZECIN, za CELUGRAN - termoizolacyjny granulat celulozowy, uzyskiwany w drodze recyklingu makulatury.

 

2007 r.

Nawiązanie współpracy z firmą „Cafco International” o przedstawicielstwo na terenie Polski, celem promocji i sprzedaży materiału „Cafco-Therm”, do ocieplania stropów piwnic metodą natryskową „mokre na mokre”.

2008 r.

Wykonanie drugiego miliona  „2.000.000 m2” powierzchni ocieplonych stropodachów, metodą wdmuchiwania granulatów termoizolacyjnych.

2009 r.

Powstanie regionalnego przedstawicielstwa w Poznaniu, obejmującego swym zasięgiem teren woj. wielkopolskiego i lubuskiego.

2009 r.

Powstanie regionalnego przedstawicielstwa w Krakowie, obejmującego swym zasięgiem teren woj. małopolskiego i w Toruniu - woj. kujawsko-pomorskie.

2011 r.

Ocieplenie ponad 100.000 m2 powierzchni stropów piwnic, metodą natrysku przy zastosowaniu materiału „Cafco – Therm”.

2013 r.

Ponad 3.000.000 m2 powierzchni ocieplonych stropodachów i blisko 300.000 m2 powierzchni ocieplonych stropów piwnic.

2014 r.

Do naszej oferty wprowadziliśmy ocieplanie stropów metodą wyklejania izolacyjnymi płytami lamelowymi Paroc CGL 20cy, do zastosowania w garażach podziemnych i parkingach wielopoziomowych.

2017 r.

Obchodzimy jubileusz 20-lecia działalności firmy.
STOLBAU EKO Sp. z o. o.
ul. Sierpowa 6H
tel/fax 91 48 37 018-19